Splits

7.3km 160m

Pos Name Club Age Class Time
1st Alan Bogle NWOC M35 43:44
2nd Steven Linton NWOC M50 48:46
3rd Billy Reed LVO M50 49:43
4th Mark Stephens LVO M21 53:11
5th Declan McGrellis LVO M45 60:53
6th Alan Elwood LVO M45 60:59
7th Lyle Fleming LVO M50 65:40
8th Peter Mcclelland LVO M21 74:08
9th Olivia Baxter LVO W21 78:42
10th Billy Fyffe FERMO M60 79:23
11th Joe McClure LVO M45 83:19
12th Stephanie Pruzina LVO W50 88:41

 

Splits

5.8km 120m

Pos Name Club Age Class Time
1st Trevor Martin LVO M50 51:47
2nd David Blair NWOC M60 51:53
3rd Sean McGuinness NWOC M21 52:52
4th Philip McGoldrick FERMO M40 52:56
5th Andrew Elwood LVO M16 55:42
6th Sid Green   M40 56:21
7th Raymond Finlay FERMO M65 57:19
8th Ben McComb   M35 59:30
9th Peter Reed LVO M14 59:58
10th Eoghan Knight LVO M18 60:38
11th Jill Stephens LVO W20 62:36
12th Richard Gamble LVO M40 65:03
13th Kenny Weir LVO M55 66:44
14th Stephen Gilmore LVO M55 69:38
15th Peter McClure LVO M16 70:00
16th Gordon Stephens LVO M55 70:56
17th Stephen Knight LVO M50 70:58
18th Ross Walker NWOC M35 72:28
19th Jim Milligan LVO M55 74:31
20th Des Fletcher NWOC M50 74:44
21st Sophie Pruzina LVO W18 76:58
22nd Alex Boyd FERMO M50 88:53

 

Splits

4.5km 115m

Pos Name Club Age Class Time
1st Bobby Smyth NWOC M40 42:28
2nd Wilbert Hollinger LVO M65 44:33
3rd Stephen Black NWOC M16 47:02
4th Susan Lambe LVO W35 47:18
5th Violet Linton LVO W40 52:04
6th David Orwin LVO M60 53:06
7th Colin Smith LVO M50 53:11
8th Gerry Meehan NWOC M55 55:05
9th Quique Aparicio LVO M21 55:23
10th Richard Williamson LVO M65 55:46
11th Helen Baxter LVO W60 58:41
12th Charlie Reid NWOC M55 58:57
13th Malachy McGuinness NWOC M50 59:25
14th Gordon Black NWOC M45 59:45
15th Michael Murphy LVO M55 61:24
16th Teresa Finlay FERMO W65 62:22
17th Peter Howe LVO M55 69:51
18th Ellen Smith LVO W16 71:19
19th Ailleen McCarron LVO W50 73:53
20th Marlene Stephens LVO W55 77:51
21st Rosie Watkins   W60 79:00
22nd Donna Buchanan LISBURN W40 84:01
23rd Sinead Mulvaney LVO W35 86:19
24th John Black LISBURN M40 88:25
25th Ian Jamison LVO M60 94:40
26th Harry Bell LVO M65 97:11
m14-15 Fergus Rice   M21 68:58

 

Splits

3.1km 70m

Pos Name Club Age Class Time
1st Odhran McGoldrick FERMO M14 34:54
2nd Richard McCourt LVO M70 35:43
3rd Francis O'Reillly FERMO M50 37:39
4th Ruth Blair NWOC W50 40:23
5th Mary Knight LVO W50 49:10
6th Noel Bogle NWOC M75 53:04
7th Anne Bell LVO W60 56:25
8th Anne Murray LVO W55 70:51
9th Kenneth Murray LVO M55 73:43
10th Rosemary Croley LVO W75 79:12
11th Daphne Hamond LVO W60 79:54

 

Splits

4.7km 110m

Pos Name Club Age Class Time
1st Lauren Howe LVO W21 59:51
2nd Jenny Orr LVO W65 81:47

 

Splits

3.3km 70m

Pos Name Club Age Class Time
1st Alison Bogle     31:20
2nd Ursula Meehan NWOC W55 36:06
3rd Christopher Murray LVO M21 36:57

 

Splits

2.1km 50m

Pos Name Club Age Class Time
1st Garbhan McGoldrick FERMO M10 13:56
2nd Ciara Smyth NWOC W10 28:50

 

Splits

1.7km 30m

Pos Name Club Age Class Time
1st Maia Raine   W8 17:15
2nd Dillon Maine   M6 17:28
3rd Rebecca Linton NWOC W10 17:47
4th Ruby Linton   W10 27:48
5th Matthew Smyth NWOC M4 28:26
6th Molly Bogle   W3 36:11