M Open

Splits

3.075km

Pos Name Club Class Time
1st Seamus O'Boyle C.N.O.C. M Open 16:51
2nd Kevin O'Boyle CNOC M Open 16:56
3rd Jonathan Quinn UCDO M Open 17:25
4th Josh O'Sullivan-hourihan UCCO M Open 18:14
5th Laurence Quinn UCDO M Open 19:13
6th Frazer Howe LVO M Open 20:04
7th Zac O'Sullivan-hourihan BOC M Open 20:30
8th Ales Kozumplik VBM M Open 21:16
9th Killian Brennan CNOC M Open 21:25
10th Paul O'Sullivan-hourihan BOC M Open 26:54
11th Michael Malone CNOC M Open 38:04

W Open

Splits

2.525km

Pos Name Club Class Time
1st Niamh O'Boyle CNOC W Open 17:39
2nd Roisin Long UCDO W Open 18:47
3rd Olivia Baxter LVO W Open 20:11
4th Caoimhe O'Boyle CNOC W Open 21:05
5th Susan Lambe LVO W Open 23:17
6th Mariia Magina CNOC W Open 25:18
7th Katarina Stefko LVO W Open 26:20
8th Lucie Stefkova VBM W Open 29:30

M Junior (M16-)

Splits

1.725km

Pos Name Club Class Time
1st Andrew Elwood LVO M Junior (M16-) 12:32
2nd Stephen Black NWOC M Junior (M16-) 14:08
3rd Odhran McGoldrick FERMO M Junior (M16-) 18:42
4th Daniel Vasey LVO M Junior (M16-) 24:45
5th Matthew Vasey LVO M Junior (M16-) 25:46
6th Tivon Tyner Setanta M Junior (M16-) 32:58
7th Harold White LVO M Junior (M16-) 33:10
m11 Ben Cairns LVO M Junior (M16-) 23:06

M Super Vets (M55+)

Splits

2.1km

Pos Name Club Class Time
1st Philip Stuart LVO M Super Vets (M55+) 15:44
2nd David Blair NWOC M Super Vets (M55+) 18:07
3rd Kenny Weir LVO M Super Vets (M55+) 20:48
4th Gerry Meehan NWOC M Super Vets (M55+) 23:52
w10 Frederick Corscadden NWOC M Super Vets (M55+) 21:10
m8 Philip Baxter LVO M Super Vets (M55+) 22:05

M Ultra Vets (M65+)

Splits

1.725km

Pos Name Club Class Time
1st Wilbert Hollinger LVO M Ultra Vets (M65+) 13:38
2nd Raymond Finlay FERMO M Ultra Vets (M65+) 14:49
3rd David Quinn GEN M Ultra Vets (M65+) 17:35
4th Noel Bogle NWOC M Ultra Vets (M65+) 32:10

M Vets (M40+)

Splits

2.525km

Pos Name Club Class Time
1st Declan McGrellis LVO M Vets (M40+) 18:26
2nd Lyle Fleming LVO M Vets (M40+) 20:01
3rd Bobby Smyth NWOC M Vets (M40+) 21:33
4th Philip McGoldrick FERMO M Vets (M40+) 23:00
5th Richard Gamble LVO M Vets (M40+) 23:18
6th Graeme Francis KNOBOC M Vets (M40+) 23:20
7th Mike Long Ajax M Vets (M40+) 27:26
8th Gordon Black NWOC M Vets (M40+) 28:00
9th Jeff Johnston LVO M Vets (M40+) 31:43
dns rtd Paul Smyth AJAX M Vets (M40+)  
w2 Angus Tyner Setanta M Vets (M40+) 17:03

Newcomer

Splits

1.725km

Pos Name Club Class Time

W Junior (W16-)

Splits

1.725km

Pos Name Club Class Time
1st Rachel Collins LVO W Junior (W16-) 13:05
2nd Ellen Smith LVO W Junior (W16-) 20:12

W Super Vets (W55+)

Splits

1.725km

Pos Name Club Class Time
1st Ann Savage LVO W Super Vets (W55+) 15:11
2nd Bernie O'Boyle CNOC W Super Vets (W55+) 17:53
3rd Ursula Meehan NWOC W Super Vets (W55+) 22:12
w14 Helen Baxter LVO W Super Vets (W55+) 18:36

W Ultra Vets (W65+)

Splits

1.725km

Pos Name Club Class Time
1st Nigel Foley-fisher MNAV W Ultra Vets (W65+) 17:19
2nd Barbara Foley-fisher MNAV W Ultra Vets (W65+) 17:56
3rd Teresa Finlay FERMO W Ultra Vets (W65+) 18:11

W Vets (W40+)

Splits

2.1km

Pos Name Club Class Time
1st Heather Cairns LVO W Vets (W40+) 19:32
2nd Ruth Blair NWOC W Vets (W40+) 26:01
3rd Aileen McCarron LVO W Vets (W40+) 29:12
w10 Stephanie Pruzina LVO W Vets (W40+) 17:24
w10 Alison Collins LVO W Vets (W40+) 28:13